Czym są syropy Monin i co je wyróżnia

syrop monin

Doskonały smak profesjonalnej kawy, czy drinków to nie tylko zasługa głównych składników i umiejętności baristy. Ogromną rolę odgrywają też dodatki i tajemne składniki, zwłaszcza syropy smakowe. To właśnie ich stosowanie sprawia, że napój posiada w sobie delikatną, lecz kluczową dla koneserów nutkę czekolady, czy wanilii. Jedną z najbardziej polecanych marek są syropy Monin, używane przez profesjonalnych baristów na całym świecie, nawet podczas najbardziej wymagających konkursów. Syropy do kawy Monin są dostępne również na polskim rynku, dlatego warto się im przyjrzeć.

Monin – syropy, które podbiły świat

syrop monin

Oferowane przez firmę Monin syropy do kawy i napojów znajdują się na rynku już od ponad stu lat. Zaczęło się od sprawdzonego, rodzinnego przepisu, który był przekazywany z pokolenia na pokolenie, a obecnie marka Monin jest najbardziej rozpoznawalna wśród wszystkich baristów. Nic w tym dziwnego, ponieważ zarówno smak, jak i konsystencja syropów Monin pozwalają na udoskonalenie każdego napoju, od klasycznej kawy, przez drinki i herbatę, aż po shake’i i lemoniady. Co więcej, są one bardzo ekonomiczne, ponieważ na jedną szklankę wystarczy zaledwie kilka kropel syropu, aby wzbogacić go o niepowtarzalny i wyjątkowy smak. Warto wspomnieć, że obecnie produkowane przez Monin syropy dzielą się aż na ponad 150 różnych, często innowacyjnych smaków, a oferta cały czas jest wzbogacana o nowe.

Syropy Monin na polskim rynku

Polska również posiada oficjalnych dystrybutorów syropu do kawy Monin. Zarówno w sklepach internetowych, jak i w stacjonarnych można zakupić praktycznie wszystkie smaki wyprodukowane przez firmę – zarówno klasyki, takie jak żurawina, czy mięta, jak i te najbardziej wyjątkowe, na przykład różowy pieprz lub wata cukrowa. Ponadto, polski dystrybutor, firma Konesso, zarzeka się, że jeśli w ich ofercie nie ma interesującego klienta smaku syropu do kawy, specjalnie sprowadzą go z zagranicy na zamówienie. Nie można pominąć faktu, że dostępne są też mniejsze wersje produktów Monin, stworzone specjalnie z myślą o prywatnych klientach, którzy chcą urozmaicić smak swojej porannej kawy najlepszej marki syropem.