Formy silikonowe Silikomart – nowoczesne podejście w cukiernictwie

formy silikonowe Silikomart

Każdy domowy cukiernik wie, że ciasta pieczemy w blachach. Czasy się zmieniają, technologie rozwijają. Z naszych kuchni znikają drewniane łyżki, zastępowane przez te z tworzywa, natomiast blachy zastępowane są przez formy silikonowe. Formy Silikomart to szeroki wybór asortymentu, który znajdzie swoje zastosowanie zarówno w profesjonalnej cukierni, domowej kuchni, jak i restauracji.

Czym wyróżniają się te akcesoria?

Formy silikonowe Silikomart otwierają szereg możliwości przed cukiernikami. Nie przywierają, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko przypalenia. Są elastyczne, co ma wpływ na formowanie wypieków w ich wnętrzu. Jeżeli poszukujesz wzoru świątecznego do babeczek sprzedawanych w Twojej cukierni lub masz pomysł na nowocześnie wyglądające ciasto, znajdziesz coś dla siebie. Lekki silikon, z którego są zrobione, ułatwia pracę przy komponowaniu wyrobów. Można je myć w zmywarce mając pewność, że nie zostanie usunięta żadna „warstwa ochronna”, czy też lakier. Są zrobione ze silikonu.

Formy silikonowe Silikomart – do czego się przydadzą?

Szeroki wybór artykułów (m.in. na stronie https://sklep.polmarkus.com.pl/formy-silikonowe-do-pieczenia/0,silikomart) pozwala na ich wykorzystanie nie tylko w cukiernictwie, ale również w restauracjach. Wybierając odpowiedni kształt stworzymy perfekcyjnie okrągły omlet, którego forma może podkreślić dopieszczoną kompozycję serwowanego zestawu śniadaniowego. Zdadzą egzamin również jako naczynia do upieczenia lub podgrzania potrawy w piecu konwekcyjnym. Są łatwiejsze w czyszczeniu, niż używane tradycyjnie w gastronomii pojemniki GN ze stali nierdzewnej. Gładka powierzchnia i niewielka ilość „zakamarków” sprawia, że można je myć z powodzeniem w zmywarkach.