Szybkie, łatwe i efektywne – dekoracje tortów dla początkujących

Jedzenie to uczta wielu zmysłów, dlatego nie bez powodu mówi się, że nasycamy się również patrząc na nie. Dotyczy to zwłaszcza tortów, które przygotowywane są na specjalne okazje, a jednym z ich głównych zadań jest nie tylko wyśmienicie smakować, ale też doskonale wyglądać. Jak jednak poradzić sobie nie posiadając wysokich zdolności manualnych lub dekorując tort po raz pierwszy w życiu? Istnieją na to 2 proste sposoby!

Jak ozdabiać ciasta? Proste i efektywne dekoracje na torty

Jednym z rozwiązań, które zawsze sprawdzają się podczas dekoracji tortów jest użycie kremu na bazie masła. Świetnie sprawdzi się on zarówno przy ozdabianiu ciast w nieskomplikowany sposób, jak i podczas tworzenia fantazyjnych dekoracji na torty.

Krem maślany nadaje się do tworzenia minimalistycznych tortów pokrytych jego gładką warstwą lub do przystrojenia całej ich powierzchni prostymi rozetami, liśćmi czy kwiatami.

Kwiaty i owoce ozdobami do tortów?

Jak najbardziej! Sprawdzone ozdoby do tortów to nie tylko profesjonalnie wykonane, artystyczne dekoracje niczym z najdroższej cukierni. Równie dobrze sprawdzą się w tej roli świeże lub mrożone owoce oraz kolorowe kwiaty. Naturalne dekoracje tortów to idealny pomysł na piękne przyozdobienie wypieku w stylu naked cake albo lekkiego sezonowego ciasta.

Nie wymagają posiadania specjalnych zdolności artystycznych, należy tylko pamiętać, by owoce dobrze komponowały się ze smakiem kremu. Do ozdoby można też wykorzystać gałązki i liście świeżych ziół, jak mięta czy rozmaryn.