Na co zwrócić uwagę wybierając silikonową stolnicę?

W dzisiejszych czasach silikonowa stolnica jest najciekawszą alternatywą dla swoich drewnianych odpowiedników. Aby specjalna podkładka silikonowa spełniała jednak wszystkie swoje podstawowe zadania należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów.

O czym należy pamiętać?

Dobra silikonowa mata nie powinna pochłaniać zapachów przygotowywanych potraw. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby zwracać uwagę na grubość silikonowej stolnicy. Niestety zbyt cienkie stolnice mogą zwijać się podczas wałkowania ciasta, dlatego też warto postawić na grubsze modele, które zapewnią odpowiedni komfort pracy. Wybierając nową stolnicę silikonową warto sprawdzić także, czy nadaje się ona do mycia w zmywarce. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście dokładne zapoznanie się z ulotką dołączoną przez producenta. Każdy renomowany producent podaje informacje swoim klientom, czy dana stolnica nadaje się do pieczenia. Jeżeli tak, to warto sprawdzić maksymalną dopuszczalną temperaturę pieczenia.

Cenne wskazówki dotyczące silikonowych stolnic

Dobra silikonowa stolnica powinna posiadać również wysoki brzeg. Tradycyjne stolnice drewniane bardzo często mają wysokie brzegi, które chronią przed rozsypywaniem się produktów. Niestety nie wszystkie stolnice silikonowe posiadają brzegi zabezpieczające sypkie produkty. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że na stolnicach silikonowych nie można kroić. Silikon jak powszechnie wiadomo jest bardzo delikatnym i miękki materiałem, który po przecięciu nadawać będzie się jedynie do wyrzucenia.