Jakie są rodzaje foremek do tart?

Tarta to bardzo wdzięczny wypiek. Można przygotować ją na słodko lub na słono, podając jako deser albo obiad. Dlatego też wiele kobiet piecze tarty na co dzień. Warto uzupełnić swoje kuchenne akcesoria o dobre formy do tart, z których z pewnością będzie się często korzystało. Które z nich sprawdzają się najlepiej oraz ile kosztują? Poniżej kilka podpowiedzi.

Kamionkowa forma do tarty

Bardzo elegancka klasyczna kamionkowa forma do tarty to coś, co z powodzeniem mogą kupić sobie osoby, które lubią ładnie nakrywać do stołu. Wtedy tarty nie trzeba będzie wyjmować z formy, można bezpośrednio postawić ją właśnie w ceramicznej foremce. Warto zwrócić uwagę na wysokość rantu w takiej foremce. Aby tarta mogła pomieścić dużo nadzienia, forma powinna mieć raczej dosyć wysokie brzegi.

Formy z metalu oraz mini foremki

Metalowe foremki na tartę są również bardzo popularne. Trzeba tylko kupić rzeczy dobrej jakości, ponieważ do tego typu foremek ciasto może przywierać podczas wypiekania. Jeżeli ktoś nie ma dużej wprawy, tarta może się przypalić. Doskonałą opcją są również mini foremki na tartę. Wtedy można przygotować je w wersji na słodko lub na słono w rozmiarach dosłownie dla jednej osoby. Takie tartaletki prezentują się bardzo ładnie, dlatego też często pojawiają się na stołach. Ciekawą opcją jest również forma do tarty, która jest wykonana z silikonu. Są one doskonałe dla osób, które dopiero rozwijają swoje umiejętności w pieczeniu. Dlaczego? Ponieważ do foremek silikonowych ciasto zwykle nie przywiera podczas pieczenia.