Dlaczego warto mieć paterę na tort?

Wiele osób przygotowuje piękne i dopracowane wypieki. Nie wolno jednak zapominać o ich właściwej prezencji. Piękne ciasto powinno być pięknie podane. To oczywista zależność. Jakie funkcje pełnią patery? Dlaczego warto je mieć?

Unaoczniają piękno

Nawet ciasto, które obiektywnie rzecz biorąc nie wygląda spektakularnie będzie prezentowało się dużo lepiej, jeśli zostanie ładnie podane. Właśnie dlatego warto mieć do niego ozdobną paterę, która pomoże wydobyć z ciasta jego piękno. Przecież jemy oczami i nie ma nic dziwnego w tym, że chcemy by wszystko, co spożywamy wyglądało pysznie.

Ekspozycja do zdjęć

Patera na tort z Polmarkus pomaga ustawić go na odpowiedniej wysokości, która może umożliwić wykonywanie zdjęć samego deseru. Patera to talerz na podstawie, która ma zwykle kilkanaście centymetrów. Ciasto na takiej wysokości łatwo się fotografuje oraz wygląda bardziej majestatycznie. Patera na tort kojarzy się z dobrą restauracją, więc ciasto leżące na niej od razu wydaje się być smaczniejsze.

Elegancki dodatek

Patery pozwalają na eleganckie podanie deseru. Dzięki nim wszystko jest na miejscu dokładnie tak jak powinno być. Oznacza to, że można bez obaw zapraszać znajomych i krewnych na wykwintne podwieczorki równocześnie zachwycając wszystkich swoją ogładą i zachowaniem przy stole. To szczególnie ważne dla wszystkich, którzy cenią sobie styl i savoir vivre. Warto, więc wybierać patery jako prezent na wejście w dorosłość lub z okazji ślubu. Przydadzą się w każdym domu i mieszkaniu, nawet jeśli ktoś nie piecze zbyt często.