Jak wybrać rękaw cukierniczy?

zdobienie rękawem cukierniczym

Jeśli by chcieć wskazać jeden z najczęściej używanych narzędzi w każdej pracowni cukierniczej, to z całą pewnością byłby to rękaw cukierniczy. Dzięki temu narzędziu możliwe jest wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych i zaawansowanych ozdób na tortach i innego typu ciastach i wypiekach. Czym jednak taki rękaw powinien się charakteryzować i na co powinno się zwracać uwagę podczas jego kupowania do własnej kuchni?

Jednorazowy czy wielorazowy?

Podstawowym pytaniem, na jakie trzeba sobie odpowiedzieć podczas kupowania rękawa cukierniczego, jest to, czy ma to być model jednorazowy, czy też znacznie bardziej zaawansowany wielorazowy.
Wersja jednorazowa najczęściej wykonana jest po prostu z papieru. Jest ona bardzo tania, niezwykle łatwo dostępna, lecz jednoczenie piekielnie wręcz trudno się takiego modelu używa. Z racji tego, że jest to materiał bardzo cienki i delikatny, jest również niezwykle niestabilny, co dla początkującego może stanowić wyzwanie nie do przejścia.
Z tego powodu znacznie lepszym wyborem często okazuje się wersja wielorazowa, która wykonana jest z silikonu. Nie tylko umożliwia używanie jej wiele razy, to również jest o wiele sztywniejsza, a co za tym idzie, znacznie łatwiejsza w obsłudze. Poznaj więcej modeli tutaj.

A co z dodatkami?

Same rękawy to jednak nie wszystko, co powinno znaleźć się razem z nimi w komplecie. Dobrym wyborem jest taki rękaw cukierniczy, który daje możliwość podłączenia do niego wielu najrozmaitszych końcówek, które umożliwiają wykonywanie dzięki nim bardzo ciekawych i oryginalnych wzorów na ciastach.