Tylki rosyjskie – jak je wykorzystać?

Tylki rosyjskie - jak je wykorzystać

Nie da się ukryć, że branża cukiernicza doskonale wie, do czego służą tylki rosyjskie. Jednocześnie trzeba sobie śmiało powiedzieć, że te akcesoria do ozdabiania i dekorowania ciast, nie są przeznaczone wyłącznie dla cukierników. Tylki cukiernicze rosyjskie mogą się przydać w domu każdego z nas, jeśli tylko lubimy poświecić czas na przygotowywanie smakowitych i słodkich wypieków. Wobec tego czym są tylki rosyjskie i jak można je wykorzystać?

Tylki cukiernicze rosyjskie – czym one są?

Tylki cukiernicze rosyjskie to nic innego jak metalowe nakładki na końcówkę cukierniczego rękawa. Z pewnością każdy z nas kojarzy delikatne i ozdobne kwiaty, gwiazdki czy serca, przygotowywane ze słodkiej masy, które zdobią ranty lub nawet całe powierzchnie tortów. Są one właśnie wykonywane za pomocą tylek rosyjskich. Występują one tutaj w postaci nakładek z wyciętymi wzorami, które dodatkowo wykonywanie są ze stali nierdzewnej. To właśnie przez tylki rosyjskie przechodzi wyciskana masa, która umożliwia ich uformowanie dokładnie w taki sposób, w jaki tego chcemy. 

tylki rosyjskie

Jak wykorzystać tylki rosyjskie?

Tylki cukiernicze rosyjskie mogą być wykorzystywane tylko w towarzystwie rękawa cukierniczego. To właśnie na jego końcówkę mają one być założone. Następnie trzeba wyciskać odpowiednią ilość masy z rękawa cukierniczego, tak by uformowała się ona we wzór, który widnieje na tylkach rosyjskich. Najlepiej robić to w bezpośredniej bliskości powierzchni ciasta, dzięki temu nasza ozdoba od razu zostanie do niego przytwierdzona.